طراح مد:
آنها فوق العاده اند، طراحان مد با الهام گرفتن از منابع بسیاری مانند فرهنگ، تاریخ، طبیعت، آثار هنری و … اقدام به طراحی می‌کنند. طراحان مد فقط سازندگان مد نیستند. آن‌ ها درگیر تمام مراحل طراحی، تولید و عرصه لباس هستند. آن‌ ها سبک‌ ها را پیش بینی و طراحی می‌ کنند. علاوه بر آن، طراحان مد فقط در طراحی لباس تخصص ندارند و لوازم جانبی مانند کیف، کفش، کلاه، عینک و … را برای تکمیل طرح‌ های منحصر به فرد خود طراحی می‌ کنند. مدت زمان ماندگاری طرح ها معمولاً یک فصل است، به همین دلیل طراحان مد موفق به طور پیوسته در حال مطالعه هستند و باید به سلیقه و احساسات مشتریان خود اهمیت دهند. طراحان مد تلاش می‌ کنند ایده‌ ها و محصولاتی را خلق کنند که برای مصرف کنندگان در آینده‌ ای نزدیک از جذابیت بالایی برخوردار باشد.

طراح لباس:
دنیای طراحان لباس در مقایسه با طراحان مد بسیار متفاوت است. طراحان لباس وظیفه هدایت روند خاصی را ندارند و زندگی حرفه ای طراحان مد که کاملاً شگفت انگیز و البته بسیار سخت هم هست را تجربه نمی‌ کنند. طراحان لباس معمولاً در شرکت‌ های تولید پوشاک به صورت عمده و یا با برندهای مختلف کار می‌ کنند و احتمالاٌ با تیم خلاق دیگری مشغول کار هستند. معمولاً در این تیم، فردی به عنوان سرپرست طراحان که بسیار خلاق هست، وجود دارد که نمونه طراحی افراد دیگر تیم را جهت تایید و تصویب و یا تغییر نهایی بررسی می‌ کند. طراحان لباس معمولاً از احساسات حرفه ای خود در ساخت و طراحی لباس استفاده می کنند، بنابراین تخصص یا زندگیِ کاری آن‌ ها پیرامون لباس که ستون فقرات صنعت مد محسوب می‌ شود، می‌ چرخد.
هدف مشابه و مشترک طراحان مد و طراحان لباس، تولید لباس است. هر دو دسته باید انواع جنس پارچه ها را بشناسند و بدانند هر طرحی مناسب چه پارچه‌ ای است.

[gravityform id="1" title="false" description="false" ajax="true" tabindex="49" field_values="check=First Choice,Second Choice"]
×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنیم؟