استایلیست در واقع به معنای سبک ساز، یا طراح سبک یا طراح استایل است، یکی از شغل های جذاب در صنعت مد و پوشاک جهان شغل استایلیست است.
کار فشن استایلیست‌ این است که یک ست لباس در تنِ افراد خوب بنظر برسد، در کنار لباس استایل کردن سر تا پا (استایل مو، میکاپ و …) به عهده استایلیست است.
ممکن است آن‌ ها برای یک برند خاص کار کنند، در این صورت وظیفه دارند مدل‌ ها را به بهترین نحو بر روی صحنه‌‌ ی کت واک‌ ها بفرستند.
برای تعیین اینکه هر لباس به تن چه مدلی بهتر می‌ نشیند، توسط او صورت می‌ گیرد و انتخاب نحوه‌ ی آرایش صورت و مدل مو متناسب با لباس و اکسسوری، بر عهده‌ ی اوست.
حضور یک استایلیست در فروشگاه برند های لوکس ضروری است، تا به مشتریان مشهور و ثروتمند خود مشاوره بدهند. آن‌ ها در میزان فروش یک برند نقش بسیار مهمی دارند.
عرصه‌ های متنوع و فراوانی وجود دارد که استایلیست‌ مد از استعداد‌ خود استفاده کند.
استایلیست‌ مد از استعداد‌ خود در فیلم‌ ها و موسیقی گرفته تا تبلیغات نمایش‌ های تلویزیونی و … می تواند استفاده کند.
چیدمان لباس‌ ها، اکسسوری‌ ها و استایلینگ مدل‌ ها برای گرفتن عکس‌ های تبلیغاتی و انتشار آن در رسانه‌ ها، حتی تبلیغ برای فیلم‌ ها و کنسرت‌ ها و … در حوزه‌ ی فعالیت یک استایلیست می باشد.
می‌توان گفت او با طراحان، خیاط‌ ها، مدل‌ ها، عکاسان و اعضای رسانه‌ ها در ارتباط است.
انتخاب رنگ و جنس پارچه و تهیه‌ ی آن برعهده‌ ی اوست.
به یاد داشته باشید برای اینکه لباس طراحی شده بدون نقص به نظر برسد، استایلیست‌ ها نقش بسیار پر رنگی دارند و به جرات میتوان گفت در تمام بخش های تولید محتوا نیز تاثیر گذارند.

[gravityform id="1" title="false" description="false" ajax="true" tabindex="49" field_values="check=First Choice,Second Choice"]
×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنیم؟