شما با چه فرمولی استایل خود را انتخاب می کنید؟

باشگاه رادیوم

فهرست مطالب

آیا با عبارت “فرمول لباس” و ویژگی ها و مزیت های استفاده از آن آشنا هستید؟ فرمول لباس یک تکنیک بسیار کاربردی و ساده برای داشتن یک کمد لباس متنوع، کارآمد و ایده آل است. فرمول لباس در واقع یک قانون مشخص یا چارچوبی واحد است که بر اساس آن شما می توانید لباس های مختلف را به شکل های متفاوتی باهم ترکیب کنید و استایل های مختلف خود را بسازید. به عنوان مثال، یونیفرم های کاری، شکل بسیار ساده ای از فرمول لباس هستند که به شما در خصوص انتخاب رنگ لباس، شلوار، مانتو، کیف و کفش قواعدی را دیکته می کنند. 

شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از افراد، حتی به صورت ناخودآگاه نیز از یک فرمول لباس شخصی تبعیت می کنند. اگر در بیشتر مواقع انتخاب شما یک شلوار جین، یک تیشرت و یک جفت کتانی است و در این میان تنها رنگ ها و طرح های شلوارها و تی شرت ها تغییر می کنند، شما از یک فرمول لباس تبعیت می کنید. بسیاری از اشخاص بزرگ و مهم در دنیای مد و فشن نیز یک فرمول لباس واحد دارند که در بیشتر روزهای سال با آن دیده می شوند. به عنوان مثال، آنا وینتور، ادیتور اصلی مجله ووگ در آمریکا همواره از فرمول یک عینک آفتابی، یک پیراهنی طرح دار تا بالای زانو، یک گردنبند بزرگ و یک جفت کفش پاشنه بلند تبعیت می کند و در این میان، تنها رنگ ها و طرح های لباس های انتخابی وی هستند که تغییر می کنند.

استایل هایی جذاب و متنوع با کمک فرمول لباس

اولین و مهم ترین نکته در پیدا کردن فرمول لباس شخصی، توجه به راحتی و استایل شما است. لباس هایی را انتخاب کنید که در درجه اول راحت هستند و در درجه دوم می توانند سبک و استایل شما را به خوبی منعکس کنند. شما ممکن است با فرمول لباس و شیوه ساخت آن آشنا نباشید، اما به احتمال زیاد همین الان یک یا دو فرمول لباس در چرخش در کمد لباس هایتان جا خوش کرده اند. اگر به سراغ کمد لباس های خود بروید، با یک بررسی دقیق تر لباس ها و استایل هایی را پیدا خواهید کرد که بیش از سایرین مورد توجه شما هستند. برای پیدا کردن این لباس ها و سبک ها، شما می توانید هر آنچه را که در دو هفته گذشته پوشیده اید لیست کنید. ترکیب هایی که برای سه بار یا بیشتر در طول دو هفته گذشته تکرار شده اند را یادداشت کنید. سپس لباس هایی که با آن ها احساس راحتی بیشتری داشته اید، پوشیدنشان به شما احساس اعتماد به نفس می بخشد و یا به واسطه پوشیدن آن ها نظرات خوبی از دیگران دریافت کرده اید را یادداشت کنید. سپس لباس هایی که در طول دو هفته پیش نپوشیده اید را بررسی کنید و علل عدم انتخاب آن ها را نیز لیست کنید. پس از آنکه سبک خود را پیدا کردید و اعضای اصلی کمد لباس خود را تشخیص دادید، زمان ساخت فرمول فرا می رسد.
اعضای اصلی کمد لباس شما، پایه فرمول را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، اگر در محل کار بیشتر از شلوارهای پارچه ای تیره استفاده می کنید یا معمولا کیف های دستی بزرگ را حمل می کنید، این پارامترها اولین اعضای فرمول اصلی لباس شما خواهند شد. شما سپس می توانید حول این موارد اصلی، استایل های مختلفی را با کمک بلوز، کفش، تاپ و یا مانتو شکل دهید.

حالا وقت خرید است!

زمانی که فرمول اصلی خود را بشناسید، خرید کردن برایتان به مراتب آسانتر خواهد شد و از صرف هزینه های اضافی و خرید لباس هایی که چندان برایتان کارایی ندارند، خودداری خواهید کرد. شما نیازی به خرید هفت یا هشت شلوار تیره ندارید. تنها کافی است دو یا سه شلوار را با توجه به رنگ، جنس و کاراییشان انتخاب کنید و آن ها را با دو یا سه بلوز، تیشرت و یا تاپ ترکیب کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید که به سبک و سلیقه شما نزدیک هستند و همچنین امکان استفاده از آن ها در موقعیت های مختلف وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر فرمول لباس های رسمی یا لباس های محل کار خود را شکل داده اید، سعی کنید لباس هایی با رنگ های خنثی انتخاب کنید تا بتوانید در موقعیت های بیشتری از آنها استفاده کنید. در چنین حالتی، کمد لباس های شما مینیمال اما بسیار کاربردی خواهد بود و شما امکان ترکیب رنگ ها و طرح های مختلف را بر اساس یک فرمول واحد پیدا خواهید کرد.
این نکته شایان ذکر است که فرمول لباس های شخصی برای آن دسته از لباس ها و استایل هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد دارد و لزومی ندارد شما تمام اعضای کمد لباس های خود را بر اساس این فرمول انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک فرمول لباس برای محل کار و یا دانشگاه داشته باشید و در سایر مواقع بیشتر به سبک و علاقه و مد روز پایبند بمانید. تبعیت از فرمول لباس، می تواند سردرگمی شما را در اول صبح به حداقل برساند و همچنین زمان آماده شدنتان را به نصف کاهش دهد. بنابراین، استفاده از این فرمول برای فعالیت هایی که جزئی از روتین روزانه هستند، توصیه می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[gravityform id="1" title="false" description="false" ajax="true" tabindex="49" field_values="check=First Choice,Second Choice"]
×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنیم؟